Aktualności

Zaproszenie do udziału w drugim cyklu "Letnich spotkań informacyjnych o KSeF. Bądź na bieżąco"

W 2026 roku wchodzi w życie obowiązek wystawiania e-faktur dla wszystkich przedsiębiorców na podstawie Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). System ten umożliwia wystawianie i otrzymywanie elektronicznych faktur dla podmiotów działających na terenie Polski. Obowiązek wprowadzenia e-faktur będzie realizowany w dwóch etapach: od 1 lutego 2026 r. dla dużych podatników oraz od 1 kwietnia 2026 r. dla pozostałych przedsiębiorców.

Najmniejsi podatnicy, ze sprzedażą do 10 tys. zł miesięcznie, będą objęci tym obowiązkiem dopiero od 1 stycznia 2027 r. Aby przygotować przedsiębiorców do zmian, mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa organizuje cykl spotkań informacyjnych, które odbywają się do końca sierpnia br. Spotkania, poświęcone tematowi „Uwierzytelnienie i autoryzacja w KSeF”, odbywają się w Urzędzie Skarbowym w Zwoleniu. Osoby zainteresowane udziałem mogą przyjść na spotkania, które odbywają się w poniedziałki w godzinach 10:00-12:00. Aktualności na temat KSeF i spotkań będą publikowane na stronie internetowej Izby Administracji Skarbowej, na Facebooku oraz na platformie X.

W przyszłym roku wchodzi w życie obowiązek wystawiania e-faktur dla wszystkich przedsiębiorców.
Nowe rozwiązanie to Krajowy System e-Faktur (KSeF).
Zapraszamy do udziału w kolejnych letnich spotkaniach informacyjnych prowadzonych przez mazowiecką Krajową Administrację Skarbową (KAS)

Czym jest KSeF i kiedy wchodzi w życie?

Krajowy System e-Faktur (KSeF) to system teleinformatyczny, który umożliwia wystawianie i otrzymywanie faktur drogą elektroniczną (faktur ustrukturyzowanych). System ten dotyczy transakcji dokonanych przez podmioty posiadające siedzibę działalności gospodarczej na terenie Polski. 

Obowiązek wystawiania e-faktur będzie wprowadzany w dwóch etapach: 

· od 1 lutego 2026 r. dla dużych podatników (o wartości sprzedaży za 2024 r. przekraczającej 200 mln zł wraz z podatkiem),

· od 1 kwietnia 2026 r. dla pozostałych przedsiębiorców.

W przypadku najmniejszych podatników, których transakcje obejmują niewielkie kwoty (do łącznej wartości sprzedaży do 10 tys. zł miesięcznie), termin wdrożenia zostanie odroczony do 1 stycznia 2027 r.

Spotkania stacjonarne
Aby ułatwić przygotowania przedsiębiorców do nadchodzących zmian, mazowiecka KAS zaplanowała cykl bezpłatnych spotkań informacyjnych.

Spotkania odbywają się cyklicznie do końca sierpnia br.
w poniedziałki w godz. 10.00 -12.00 spotkania stacjonarne w Urzędzie Skarbowym w Zwoleniu (II piętro pok. 20) - 28 lipca oraz 11 i 25 sierpnia.
 
Temat najbliższych spotkań: „Uwierzytelnienie i autoryzacja w KSeF”.

Osoby chętne do udziału w spotkaniach stacjonarnych zapraszamy 28 lipca od godz. 10:00 do siedziby Urzędu Skarbowego w Zwoleniu (II piętro pok. 20). 

Bądź na bieżąco
Zachęcamy do śledzenia naszych kanałów informacyjnych, gdzie będziemy publikować aktualności dotyczące kolejnych spotkań informacyjnych o KSeF organizowanych przez mazowiecką KAS:
- strona internetowa Izby Administracji Skarbowej w Warszawie
- Facebook
- Platforma X (dawniej Twitter)
- więcej o KSeF
 

Informacje o publikacji dokumentu